Bugun...


SİBEL UNUR ÖZDEMİR’İN BEŞİNCİ KİTABI ‘GERİSİ LAFÜGÜZAF’ OKURLARI İLE BULUŞTU
“ÖZDEMİR, YETİŞKİN OKURLARININ YANI SIRA ÇOCUK OKURLARINI DA BİRBİRİNDEN GÜZEL ÖYKÜLERLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDERKEN ‘GERİSİ LAFÜGÜZAF’ İSİMLİ ŞİİR KİTABI İLE OKURLARINA SÜRPRİZ YAPTI.”

SİBEL UNUR ÖZDEMİR’İN BEŞİNCİ KİTABI ‘GERİSİ LAFÜGÜZAF’ OKURLARI İLE BULUŞTU

SİBEL UNUR ÖZDEMİR’İN BEŞİNCİ KİTABI ‘GERİSİ LAFÜGÜZAF’ OKURLARI İLE BULUŞTU

ÖZDEMİR, YETİŞKİN OKURLARININ YANI SIRA ÇOCUK OKURLARINI DA

BİRBİRİNDEN GÜZEL ÖYKÜLERLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDERKEN

‘GERİSİ LAFÜGÜZAF’

İSİMLİ ŞİİR KİTABI İLE OKURLARINA SÜRPRİZ YAPTI.”

 

“Boşunadır boşuna yalan olana zaaf

Hakikat ders alana gerisi lafügüzaf”

 

Gerisi Lafügüzaf’tan

 

“Belki İstanbul’dayım”, “Yüreğimden Tren Geçti”, “Sen, Sen Adalı Kız, Ah!”,Umutlarım Rengârenk” isimli öykü kitapları ile hem yetişkin hem de çocuk okurlarına seslenen Sibel Unur Özdemir, bu kez de bir şiir kitabı ile edebiyat dünyasına ‘merhaba’ dedi. 

“Aşk Acısının Titrettiği Yüreklere” ithaf edilen Gerisi Lafügüzaf’a dair “Son Sözü”nde şiiri hayatın ta kendisi olarak tanımlayan Sibel Unur Özdemir “Dipsiz bir kuyu gibiydi şiir. Çoktan düşmüştüm ben o kuyuya.” diyerek şiire olan sevdasını işte böyle dile getirmiş.

Her okurun kendinden bir şeyler bulacağı, kâh geçmişlerine yolculuk yapacakları, kâh ileriye dair hayaller kuracakları beyitlere, dizelere rastlamak mümkün Gerisi Lafügüzaf’ta.

 

Kitapta yer alan 141 şiirde aşk, özlem, vuslat gibi öğeler ağırlıklı olsa da vatan sevgisi, anne-baba sevgisi, toplumsal sorunlar, ilahi aşk gibi unsurlar da dikkat çekici. 

 

Özdemir’in hece ölçüsü ve serbest tarzdaki şiirlerinin aralarına serpiştirilen aruz ölçüsü ile kaleme alınmış dörtlükleri de nevi şahsına münhasır.

 

Gerisi Lafügüzaf’ta değerli kalemlerden Cansın Erol, Sevinç Atan, Vedat Fidanboy, Vural Şahin ve Mehmet Nuri Parmaksız’ın, Özdemir’in şiirlerine yönelik düşüncelerini dile getirdikleri metinlerin yanı sıra Prof. Dr. Nurullah Çetin’in “Sevdalıyım Sana Türkiye’m” şiirinin kendisinde uyandırdığı çağrışımları dillendirdiği yazıyı okumak da mümkün. Ayrıca “Çeşni Tadında” başlığı adı altındaProf.Dr. Karina Abdulvahabzade tarafından Azerbaycan Türkçesine çevrilen bazı şiirlere de rastlanıyor.

Kitabın kapak ve iç tasarımı ise Suat Şahin’e ait.

kurları ile bir kez daha buluşmanın mutluluğunu yaşayan Özdemir’in yeni kitabı “Gerisi Lafügüzaf” ı kutluyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

 

KİTAP İSTEME:

ÜRÜN YAYINLARI

http://www.urunyayinlari.com/

Dost Kitapevi / İmge Kitapevi / D&R

Adres: Konur Sokak No:36/13 Kızılay/ANKARA

Telefon: 0312 425 39 20

Faks: 0312 417 57 23

E-Posta: bilgi@urunyayinlari.com

 
Bu haber 1833 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 8 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI