Bugun...


İZMİR'İN RENKLERİ BU YARIŞMADA BULUŞUYOR
6.ULUSAL İZMİR'İN RENKLERİ YARIŞMASI HEYECANI BAŞLIYOR

İZMİR'İN RENKLERİ BU YARIŞMADA BULUŞUYOR

İZMİR'İN RENKLERİ BU YARIŞMADA BULUŞUYOR
 
6.ULUSAL İZMİR'İN RENKLERİ YARIŞMASI HEYECANI BAŞLIYOR

 

 İzmir'in bütün güzellikleri ve farklı yönlerini sanatçı gözüyle yansıtmak, gelecek nesillere aktarmak ve suluboya resim tekniği'ne dikkat çekmek amacıyla düzenlenen 6.Ulusal İzmir'in Renklerin Yarışması heyecanı başlıyor.
 
İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Necdet Doğanata anısına yapılan yarışma bu yıl 6'ncı kez düzenleniyor. Resim sanatına gönül vermiş, herhangi bir yaş ya da profesyonellik gözetmeksizin amatör ruhu geliştirmek ve resim sanatını desteklemek amacı ile İzmir Üniversitesi ve İzmir Suluboya Ressamları Derneği işbirliğinde düzenlenen 6.Ulusal İzmir'in Renkleri Resim Yarışması'na katılmak isteyenler eserlerini 13 Nisan'dan 17 Nisan 2015'e kadar İzmir Özel Fatih Koleji Eser Toplama Merkezi'ne teslim etmesi gerekiyor.
 
Her sanatçının Suluboya, Likit Suluboya, Lavi ve Yağlıboya, Akrilik içinde değerlendirilecek en fazla 3 eserle katılabileceği yarışmada, 'İzmir'in Renkleri' konusu çerçevesinde verilen eserler değerlendirmeye alınacak. Yarışma sonunda birinciye 1,500 TL, ikinciye 1000 TL ve üçüncüye 500 TL ödül verilecek. 29 Nisan'da düzenlenecek ödül töreninin ardından sergilenmeye değer görülen eserler 7 Mayıs'a kadar İzmir Özel Fatih Koleji kampüsünde yer alan İzmir Üniversitesi Sanat Galerisi'nde sergilenecek.Bu haber 1526 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 1 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI