Bugun...
Reklam
Reklam


FOODEX’İN BAŞ AŞÇILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
FOODEX 2014 Gıda ve Gıda Teknolojileri fuarında lezzetler yarıştı. Sektörün seçkin 150 firması ürün ve hizmetleriyle sektör profesyonellerinin beğenisini topladı.

FOODEX’İN BAŞ AŞÇILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

FOODEX’İN BAŞ AŞÇILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

FOODEX 2014 Gıda ve Gıda Teknolojileri fuarında lezzetler yarıştı. Sektörün seçkin 150 firması ürün ve hizmetleriyle sektör profesyonellerinin beğenisini topladı. Fuar kapsamında düzenlenen yemek yarışması büyük ilgi gördü. Birbirinden lezzetli yemekleri değerlendirmekte zorlandıklarını belirten İzmir Aşçılar Derneği Başkanı Necdet Polat genç aşçıların yetiştirilmesi, teşvik edilmesi ve çalışma hayatına kazandırılması için hiç durmadan çalışacaklarını söyledi.
 

Gençiz Fuarcılık tarafından İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenen FOODEX 2014 Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı başarıyla tamamlandı.  Sektördeki son trendlerin sergilendiği organizasyonda 150 katılımcı firma sektör profesyonellerinden önemli ölçüde talep topladı. Eşsiz fırsatları elde eden gerek katılımcılar gerekse ziyaretçiler fuardan memnun ayrıldılar. İş Zirveleri, Sempozyumlar, Paneller ve şovlarıyla da gündeme damgasını vuran fuarın önemli bölümlerinden birini de İzmir Aşçılar Derneği’nin düzenlediği yemek yarışması oldu.
 

Fuar alanının 2 nolu sergi salonunda oluşturulan özel bölümde yarışma gerçekleşti.  4 gün süreyle 5 yıldızlı otel ve restoranların aşçıları tüm hünerlerini sergiledi. Kapp Ege Mutfağı Yemekleri Bireyseller, KAPP Ege  Ekipler, Genç Aşçılar, Üniversite Öğrencileri  Ekip, Üniversite Öğrencileri  Bireysel,  Liseliler Ekip ve Bireysel dallarında yarışmacılar bilgi ve becerilerini ortaya koydu. Oldukça heyecanlı ve bir o kadarda tatlı rekabetlerin yaşandığı yarışmalarda jüri üyeleri değerlendirme yapmakta zorlandı.

Fuarın son günü yapılan ödül töreninde konuşan İzmir Aşçılar Derneği Başkanı Necdet Polat, “Bu faaliyetlerin tümü ekip ruhunun yaşatılması ve üyelerimizin dayanışması sayesinde güç bulmaktadır. Mesleki profesyonelliğimizi Türk mutfağının güzellikleriyle harmanlama şansını bulduğumuz derneğimiz, FOODEX kapsamında önemli bir faaliyete daha başarıyla imza atmıştır. Bunun gururunu yaşıyoruz. Bu yarışmalar Genç aşçıların yetiştirilmesi, teşvik edilmesi ve çalışma hayatına kazandırılması, bölgemizin nitelikli eleman istihdamına çok olumlu katkılar sağlamaktadır. Her sektörde olduğu gibi mutfak çalışmalarında da özveri, öz güven ve geleneğin yenilikle harmanlanması en önemli gelişim unsurlarındandır. Mutlak başarı bu ilkeler ışığında sağlanmakta ve kalıcı olmaktadır. Faaliyetlerimizin bölgemize katkısını yeni nesillerin çalışmalarıyla daha da artıracağı inancıyla, İzmir Aşçılar Derneği olarak elimizden gelen desteği FOODEX Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’na sunmaya devam edeceğiz”dedi.
 

Önemli kurumlarda aşçılık yapan sektör büyükleri ve genç aşçıların organizasyona dahil olmasıyla fuara olumlu katkılar sağlandığını vurgulayan Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer,  gelecek sene yarışma çıtasının daha yükseltilerek uluslararası yapılması gerektiğine dikkat çekti. Konuşmaların ardından dereceye giren yarışmacılara madalya, plaket ve ödülleri coşku dolu alkışlar arasında verildi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI