Bugun...
Reklam
Reklam


FOODEX GIDA VE GIDA TEKNOLOJİLERİ FUARI İZMİR’DE BAŞLADI
26 Ekim 2014 tarihine kadar sürecek organizasyonda sektörün seçkin firmaları ürün ve hizmette son trendlerini sergiliyor. Yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği fuarda önemli ölçüde iş bağlantılarının yapılması hedefleniyor.

FOODEX GIDA  VE GIDA TEKNOLOJİLERİ FUARI İZMİR’DE BAŞLADI

FOODEX GIDA  VE GIDA TEKNOLOJİLERİ FUARI İZMİR’DE BAŞLADI

FOODEX 2014 İzmir Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda kapılarını açtı. 26 Ekim 2014 tarihine kadar sürecek organizasyonda sektörün seçkin firmaları ürün ve hizmette son trendlerini sergiliyor. Yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği fuarda önemli ölçüde iş bağlantılarının yapılması hedefleniyor. Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer ilk fuarın çıtasının yüksek olduğunu vurguladı.

İlklerin kenti İzmir’de bir ilke daha başarıyla imza atıldı. Gençiz Fuarcılık  katılımcı firmalarının hedef  kitlesi ile buluşmasına olanak sağlayacak FOODEX 2014 İzmir Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’nın startını verdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, İzmir Milletvekili Rıfat Sait, İzmir Valisi  Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlü Ahmet Güldal başta olmak üzere çok sayıda oda, dernek ve birlik başkanı açılış törenine katıldı.

Açılışta konuşan Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, “Türkiye'nin lokomotif sanayisi konumunda olan Gıda sektörünün ülkemiz için önemi tartışılamaz. Üretici firmalarımız dünya standartlarında hizmet veriyor.  Buna rağmen maalesef ki hak ettikleri yerde değiller. Gıda sektörünü hak ettiği yere ulaştıracak, üretim ve pazarlama gücünü ortaya koyacak ciddi tanıtım çalışmalarına ihtiyaç var. Bu çalışmayı dünyanın gıda başkentlerinden biri olan İzmir merkezli yapmanın gerekliliğine inandık.  Sektör paydaşlarıyla yaptığımız işbirliği ile FOODEX İzmir Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’nı bu gün fiilen hayata geçiriyoruz.  Önemli iş fırsatları sunacak organizasyonumuzun heyecanını katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz ile birlikte yaşıyoruz.  İlk fuarımızın bu kadar önemli ölçüde düzenlenmesinde işbirliği yapan kurum ve kişilere teşekkür ediyorum. Ulusal ve uluslararasından organizasyonumuza dahil olan gerek katılımcılarımız gerekse ziyaretçilerimize hayırlı işler bol kazançlar diliyorum”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından fuar açılış kurdelesi kesildi. Programa katılan seçkin davetliler daha sonra İzmir Uluslar arası Fuar Alanı 2 ve 3 nolu sergi salonlarında kurulu olan stantları ziyaret etti.  Bu yıl ilki düzenlenen fuara yerli ve yabancı 150 firma katıldı.  Katılımcılar stantlarında Süt ve Süt Ürünleri, Un ve Unlu Mamuller, Yumurta, Su, Çay, Kahve Ürünleri, Şeker, Şekerleme, Sirke, Turşu, Tahin, Pekmez, Reçel, Bal, Helva, Bakliyat, Baharat, Sucuk,  Yöresel ürünler, Meyve suyu ve Meyve suyu Konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün ve hizmetlerini sergiliyor. 3 nolu sergi salonunda gıda İşlemede işgücü verimliliğini arttıran, maliyetleri düşüren, modern üretim teknolojilerinin kullanılmasını, işlemlerin zamanında ve insan sağlığına uygun şekilde yapılmasını sağlayan, ürün kalitesini ve verimini arttıran makineler ve sistemler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Fuarın ilk dakikalarından itibaren Türkiye ve dünyanın dört biryanından sektör profesyonelleri stant ziyaretlerine başladı. Ulusal ve uluslararasından alım heyeti düzeyinde fuara ziyaret programı düzenleyen kurum temsilcileri özel programlarla katılımcılar ile buluşturuluyor. Hedef pazar olarak seçilen İran, Pakistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Yemen, Ürdün, Filistin, Mısır, Cezayir, Tunus, İsrail, Gana, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan ve Fildişi Sahili'nden gelen sektör profesyonellerin sayısı oldukça yüksek.

“Türk-İran İş adamları Zirvesi”, “Süt Sektörü Vizyonu” ve “Bilinçli Gıda Tüketimi” sempozyumları, “Genç Aşçılar” yarışması ile “Yemek Şov” gösterisi fuarın önemli etkinlikleri arasında yer alıyor. 26 Ekim 2014 tarihine kadar sürecek fuar sektör profesyonelleri tarafından her gün 11.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI